लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

अपाङ बाल शिक्षा सरोकार केन्द्रलाई खाध्यान्न तथा दैनिक आवश्यकीय सामाग्री प्रदान

विश्वभर रहेको भारतको राम्रो छविलाई बिगार्ने प्रयास भइरहेको छ – प्रधानमन्त्री मोदी

नयाँ दिल्ली । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले भारतको विश्वव्यापी छवि बिगार्ने प्रयास भइरहेको बताएका छन्। ब्रह्मा कुमारीहरूको पहलमा आयोजित आजादी के अमृत महोत्सव से स्वर्णिम भारत के ओर कार्यक्रमको उद्घान गर्दै प्रधानमन्त्री मोदीले भारतको छवि बिगार्ने प्रयासहरुलाई असफल पारिने चेतावनीसमेत दिएका छन्।

‘यसलाई राजनीति मात्रै हो भनी यतिबै बेवास्ता गर्न मिल्दैन, किनकी यो सिंगो भारतको प्रतिष्ठाको प्रश्न भएको प्रधानमन्त्री मोदीले बताए। प्रधानमन्त्री मोदीले ब्रह्मा कुमारी र अन्य अन्तर्राष्ट्रिय निकायहरूले भारत विरोधी प्रचारको प्रतिकार गर्न भूमिका खेलिरहेको भन्दै प्रशंसासमेत गरेका छन्। ब्रहमकुकारीले यो सुनिश्चित गर्नुपर्दछ कि विभिन्न देशहरूमा मानिसहरूलाई सही जानकारी प्रदान गरिएको छ। भारत विरुद्ध फैलिएको अफवाहविरुद्ध लड्नु हामी सबैको दायित्व हो,” मोदीले भने।

यद्यपि उनले कुनै विशेष घटनालाई निर्दिष्ट वा संकेत गरेनन्, तर प्रधानमन्त्री मोदीले गत वर्ष अक्टोबर १२ मा यस्तै सन्देश पठाएका थिए। उनले राष्ट्रिय मानव अधिकार आयोग को २८ औं स्थापना दिवस समारोहलाई सम्बोधन गर्दै उनले मानवअधिकार सम्बन्धी मुद्दाहरू उठाउँदा मानिसहरूलाई विकल्प प्रस्तुत गर्ने नभइ उल्लंघनका विषयमा शून्य सहनहीलताको नीति अवलम्बन गर्न आग्रह गरेका थिए।

यसैबीच मोदीले ब्रह्मा कुमारीहरूलाई उनीहरूको आजादी का अमृत महोत्सव से स्वर्णिम भारत की ओर पहलको पनि प्रशंसा गरे। यस अवसरमा उनले मेरो भारत स्वस्थ भारत, आत्मनिर्भर भारत, आत्मनिर्भर किसान, महिलाः भारतको झण्डा वाहक, शान्ति बस अभियान, अन्देखा भारत साइकल र्‍याली, युनाइटेड इन्डिया मोटर बाइक अभियान, र स्वच्छ भारत अभियान अन्तर्गत हरित पहलका योजनाहरूको सुरुवात भएको पनि जानकारी गराएका छन्।


प्रकाशित : २०७८ माघ १०, सोमबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •