लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

अपाङ बाल शिक्षा सरोकार केन्द्रलाई खाध्यान्न तथा दैनिक आवश्यकीय सामाग्री प्रदान

कोर्सली नेपालले बालगृहको बालबालिको लागि निशुल्क आइटी तालिम दिदै

पछिल्लो समय आइटीमा धेरैको रुचि बढेको छ । आकर्षक जागिर पाउन सकिनुका साथै यी विषयमा पोख्त व्यक्तिले स्वरोजगार बनी राम्रै आम्दानी गर्न सक्छन् ।

यसैलाई मध्यनजर गर्दै  कोर्सली नेपालले  बिगत १ वर्ष देखि आइटी कोर्स  समबन्धित ब्याबसायिक   तालिम प्रदान गर्दैै आएको छ ।साथै  हरेक नया कोर्समा नेपालको बिभिन्न बालगृहमा  हुर्केको   कक्षा  १२ अध्ययन  गर्दै गरको वा पास गरेर  आइटीमा  रुचि भएकाहरुलाई   निःशुल्क रुपमा  कक्षा  सञ्चालन गर्दै आएको छ । जहाँ  (प्रोफेसनल  ) दक्ष  शिक्षकहरुद्वारा  विद्यार्थीहरुलाई आइटी कोर्स दिदै आएको छ ।

‘प्रविधिको जमाना हो यसलाई हामीले समयमा बुझ्न  सिक्न सके हाम्रो व्यक्तिगतरुपमा पनि परिवर्तन ल्याउछ  साथै देशको लागि पनि अनुहार परिवर्तन गर्न सक्छौ । साथै हामि उनीहरुलाई  रोजगारको पनि ग्यारेन्टी गर्छौ ।’ – रमेश लम्साल  बताउनु भयो ।

अहिलेको कोरोनाको महामारीको कारणले भौतिकरुपमा कक्षामा सहभागी हुन् सकिन्दैन तर अनलाइन बाट घरमा बसेर र आफ्नो खालि समयमा सिप सिक्न सकिने र घरमा बसेर पनि आइटी सम्बन्धित कार्य गर्न सकिन्छ । अहिले फेसबुक र गूगलले पनि आफ्नो धेरै कर्मचारीहरुलाई घरमा बसेर नै काम गर्न अनुमति दिएको छ ।त्यसैले पनि कोर्सली नेपालमा सम्पर्क गरि आफ्नो रुचिको बिषय छनोट गरि सिप सिकेर आत्मनिर्भर बन्न सकिन्छ ।

यहाँ कोर्सली नेपालको वेबसाइटमा जान यहाँ क्लिक गर्नु होला ।


प्रकाशित : २०७८ माघ २१, शुक्रबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •