लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

राष्ट्रिय सभाको भागबन्डा : कांग्रेसले ६ पाउँदा माओवादी र समाजवादीलाई ५/५ सिट

एक्यूपंक्चर को छ आश्चर्यजनक लाभ

अकुपंक्चर परम्परागत चिनियाँ औषधिको एक प्राचीन रूप हो जुन अहिले सम्म जीवित छ र वास्तवमा विभिन्न स्वास्थ्य समस्याहरू समाधान गर्न प्रभावकारी र लाभदायक साबित भएको छ। चिनियाँ औषधिले मानव शरीरलाई ऊर्जावान क्षेत्रहरूको संग्रहको रूपमा हेर्छ, र जबसम्म ती सबै राम्ररी काम गर्दैछन् – तपाईं स्वस्थ हुनुहुन्छ। तर रोगहरूले आफूलाई ती क्षेत्रहरूमा अवरोधको रूपमा प्रस्तुत गर्दछ। त्यसैले एक्यूपंक्चरको लक्ष्य भनेको सबै अवरोधहरू हटाउन र तपाईंको ऊर्जावान क्षेत्रलाई पुनर्स्थापित गर्नु हो, जसले तपाईंको स्वास्थ्य समस्याहरू समाधान गर्नेछ। 

तपाईं एक्यूपंक्चरको “ऊर्जावान क्षेत्रहरू” भागमा विश्वास गर्ने छनौट गर्नुहुन्छ वा यहाँ एक्यूपंक्चरले कसरी काम गर्दछ भन्ने कुरा छ। यो तपाइँको कल्याण सुधार गर्न को लागी विशेष क्षेत्रहरु मा सानो लचिलो सुई सम्मिलित को बारे मा सबै हो। यहाँ एक्यूपंक्चरका केही आश्चर्यजनक फाइदाहरू छन्:

1. दुखाइ राहत

तपाईं धेरै शारीरिक हिल-डुल आवश्यक पर्ने क्षेत्रमा काम गर्नुहुन्छ वा तपाईं आफ्नो कम्प्युटरमा धेरै बस्दा घाँटीको तनाव र ढाड दुखाइसँग संघर्ष गर्ने अफिस कार्यकर्ता हुनुहुन्छ भने – एक्यूपंक्चरले मद्दत गर्न सक्छ। यसले पीडा कम गर्ने वैकल्पिक, औषधि-रहित विधिको रूपमा उत्कृष्ट परिणामहरू देखाउँदै आएको छ। एक्यूपंक्चरले बारम्बार माइग्रेनबाट पीडितहरूलाई पनि मद्दत गर्न सक्छ।  

 

2. तनाव राहत

एक्युपंक्चर सुईको सही स्थानले पनि धेरै तनाव कम गर्न सक्छ, र तपाईलाई एक राम्रो SPA दिन पछि जस्तै शान्त र आराम महसुस गराउन सक्छ। यो साँचो हुन सक्दैन जस्तो लाग्छ, तर तपाईंले प्रयास नगरेसम्म यसलाई नकाउनुहोस्। आफ्नो आत्म-हेरचाहको भागको रूपमा एक्यूपंक्चर अभ्यास गर्ने धेरै मानिसहरू तनावको कम स्तरको अनुभव गर्छन्। एक्यूपंक्चरले तपाईंलाई रातमा राम्रोसँग सुत्न मद्दत गर्न सक्छ, जसले तपाईंलाई तनावसँग राम्रोसँग व्यवहार गर्न मद्दत गर्नेछ। 

 


प्रकाशित : २०७८ फाल्गुन १२, बिहीबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप