लोकप्रिय खबर

एकपछि अर्को गल्ती गर्दै स्क्यान्डल किङ बने दुर्गेश

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

एक अन्तर्राष्ट्रिय गैरसरकारी संस्थाले युक्रेनमा शान्ति पुनर्स्थापना गर्न १९२ देशलाई युद्धविरोधी विज्ञप्ति

रुसले युक्रेनमा गरेको सैन्य आक्रमणप्रति विश्व समाजका धेरै सदस्यहरूले रुसी राष्ट्रपति पुटिनको विनाशकारी आक्रमण र युक्रेनको भूभाग कब्जा गर्ने निर्णयको निन्दा गर्दै प्रतिक्रिया दिइरहेका छन् ।
आफ्नो राष्ट्रपति कार्यकालमा, पुटिनले दक्षिण ओसेशिया, युक्रेनको क्रिमिया, र अहिले युक्रेनको उत्तर, पूर्व र दक्षिणका भागहरू लगायत विदेशी क्षेत्रहरूमा आक्रमण र नियन्त्रण गर्न सैन्य शक्ति प्रयोग गरे, जसले सबै विश्वव्यापी सुरक्षा र स्थिरतालाई चुनौती दिएको छ।
२८ तारिखमा, हेवेनली कल्चर, वर्ल्डपिस, रेस्टोरेसन अफ लाईट (एचडब्लूपीएल), संयुक्त राष्ट्रको इकोसक र सियोल मेट्रोपोलिटन सरकारसँग सम्बद्ध दक्षिण कोरियामा रहेको अन्तर्राष्ट्रिय गैरसरकारी संस्थाले शान्तिको लागि विश्वव्यापी सहयोगको वकालत गर्न एक बयान दियो।


“रुस र युक्रेन सम्बन्धी हेवेनली कल्चर, वर्ल्डपिस, रेस्टोरेसन अफ लाईट(एचडब्लूपीएल)को विज्ञप्ति” शीर्षकमा, यसले रूसले सबै सेनालाई आफ्नै क्षेत्रमा फिर्ता लिन, अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई शरणार्थीहरूलाई संरक्षण र समायोजन गर्न, र विश्वव्यापी युवाहरू युद्ध विरोधी आन्दोलन र शान्तिको लागि एकजुट हुन माग गर्दछ।
“सार्वभौम राज्य विरुद्ध सैन्य आक्रमण कुनै पनि समस्याको समाधान हुन सक्दैन, र यस्तो युद्ध र हिंसक द्वन्द्वको खतराले महिला, युवा र बालबालिका लगायत निर्दोष नागरिकहरूलाई सबैभन्दा बढी असर गर्छ। रुसले आफ्नो सेनालाई आफ्नो देशमा फिर्ता लैजानैपर्छ … (र हामी) सबै राष्ट्रहरूलाई शरणार्थीहरूलाई मद्दत गरेर मानवताप्रतिको आफ्नो प्रेम प्रदर्शन गर्न अनुरोध गर्दछौं।
एचडब्लूपीएलले विश्वमा राजनीति, धर्म, युवा, महिला र मिडिया क्षेत्रका नेता र प्रतिनिधिहरू बीच एकता निर्माण गरी शान्तिको लागि विश्वव्यापी नेटवर्क निर्माण गर्न खोजिरहेको छ। विश्वभरका ५,८०,००० नागरिकहरूद्वारा लिखित “शान्ति पत्रहरू”, २०१८ मा एचडब्लूपीएलले १९२ देशका राष्ट्रहरूका प्रमुखहरूलाई शान्तिका लागि सहयोगमा आफ्नो सहभागिताको माग गर्न आग्रह गर्दै पठायो।
फेब्रुअरी २६ मा, ह्वाइट हाउसले एक विज्ञप्ति मार्फत घोषणा गर्‍यो कि युरोपेली आयोग, फ्रान्स, जर्मनी, इटाली, युनाइटेड किंगडम, क्यानडा र संयुक्त राज्य अमेरिकाले स्विफ्ट बाट रूसी बैंकहरूलाई अन्तर्राष्ट्रिय वित्तीय प्रणालीबाट बाहिर निकाल्न आर्थिक प्रतिबन्ध कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्ने छ। ।
युक्रेनी सेनाहरूले हाल प्रभावकारी रक्षाका साथ रुसी सेनाको प्रतिरोध गर्दैछन्, र युक्रेनको समर्थनमा युक्रेन विरोधी आन्दोलन र आवाजहरू सामाजिक सञ्जालहरू मार्फत संसारभरि फैलिएको छ।


प्रकाशित : २०७८ फाल्गुन २२, आईतवार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •