लोकप्रिय खबर

एकपछि अर्को गल्ती गर्दै स्क्यान्डल किङ बने दुर्गेश

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

बजेट तर्जुमासम्बन्धी सुझाव संकलन

भक्तपुर-भक्तपुर नगरपालिका प्रमुख सुनिल प्रजापतिको प्रमुख आतिथ्यमा भनपाको आव २०७९/०८० को बजेट तर्जुमा सन्दर्भमा नगरभित्रका सामुदायिक तथा संस्थागत विद्यालयका प्रधानाध्यापक तथा प्रतिनिधिबाट राय सुझाव संकलनसम्बन्धी कार्यक्रमसम्पन्न भएको छ ।
कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि प्रजापतिले नेपाल मजदुर किसान पार्टीले घोषणापत्रमा जाहेर गरेको प्रतिबद्धताअनुसार शिक्षा, स्वास्थ्य, खानेपानी र सरसफाइका कार्यलाई विशेष प्राथमिकतामा राख्दै कार्य गरिरहेको र विगतमा झैं जनताको राय सुझाव संकलन गरी प्राथमिकताको आधारमा बजेट विनियोजन गर्दै जाने बताए ।
उनले नेपाल सरकारले स्थानीय तह निर्वाचनमा मतपत्र छपाई गरेको कारण कागज अभाव भई पाठ्यपुस्तक छपाई गर्न नसकिएको भनी विद्यार्थीको भविष्यमाथि खेलवाड गरिरहेको भन्दै भृकुटी कागज कारखानालाई कवाडीको भाउमा बिक्री गरी विदेशबाट कागज निर्यात गर्नु विडम्बना रहेको बताए ।
शिक्षाले समाज परिवर्तन गर्ने हुँदा शिक्षा क्षेत्रमा लगानी गर्न कन्जुस्याईं गर्न नहुने भन्दै उनले भक्तपुर नगरपालिकाद्वारा सञ्चालित सातवटै शैक्षिक संस्थाका देशका ७२ जिल्लाबाट सात हजारभन्दा बढी विद्यार्थीले सस्तो र गुणस्तरीय शिक्षा प्रदान गरिरहेको तथा भनपाभित्र सञ्चालित सामुदायिक विद्यालयहरू तुलनात्मक रूपमा राम्रो भए तापनि अझ गुणस्तरीय बनाउनुपर्नेमा जोड दिए ।
कार्यक्रममा उपप्रमुख रजनी जोशीले भक्तपुर नपाको शिक्षा, स्वास्थ्य, सरसफाइ र सम्पदा संरक्षणसम्बन्धी कार्यलाई ‘ख्वप मोडेल’को रूपमा देशैभरि चर्चा परिचर्चा हुनुमा जनप्रतिनिधि तथा कर्मचारीमात्र नभई सम्पूर्ण शिक्षण संस्था र नगरबासीको योगदान अतुलनीय रहेको बताइन् । अन्य स्थानीय तहहरूले शिक्षाबारे भक्तपुरबाट सिक्न खोजिरहेको र यो उपलब्धिलाई निरन्तरता दिंँदै राष्ट्रिय तथा अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा प्रतिस्पर्धी शिक्षा प्रदान गर्न सबै शिक्षण संस्थाको साथ र सहयोगको अपेक्षा गरिन् ।
कार्यक्रममा राय सुझाव संकलनको क्रममा प्याब्सन भक्तपुरका अध्यक्ष रमेशचन्द्र श्रेष्ठ, विभिन्न विद्यालयका प्रधानाध्यापकहरूको उपस्थिति थियो ।


प्रकाशित : २०७९ जेष्ठ २९, आईतवार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •