लोकप्रिय खबर

एकपछि अर्को गल्ती गर्दै स्क्यान्डल किङ बने दुर्गेश

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

सिद्धार्थनगर प्रथम उपमेयर कप कराँते प्रतियोगिता : रोहिणीले चुम्यो उपाधि

भैरहवा, ३१ भदौ

रुपन्देही सिद्धार्थनगर नगरपालिकाले आयोजना गरेको प्रथम उपमेयर कप कराँते प्रतियोगिता–२०७९ उपाधि रोहिणी गाउँपालिकाको कार्यालयले चुमेको छ । आयोजित प्रतियोगितामा रोहिणी गाउँपालिकाले दुई वटा गोल्ड, दुई वटा र एउटा ब्राउन्स पदक प्राप्त गरी प्रथम भएको प्रतियोगिताका संयोजक एवं नेपाल सितोरियो कराँते डो संघ रुपन्देहीका अध्यक्ष कृष्ण प्रसाद देवकोटाले बताए ।

त्यस्तै दीप बोर्डिङ स्कुल दोस्रो र बुटवल डोजो तेस्रो स्थानमा रहन सफल भए । भैरहवामा आयोजित उक्त प्रतियोगितामा पुरुष तर्फ ३४, ३८, ४२, ४७ र महिला तर्फ ३०, ३५, ४० र ४५ तौल समूहका खेलाडीहरू सहभागिता जनाएका थिए ।

प्रतियोगितामा बुटवल डोजो, दीप बोर्डिङ स्कुल, एभरेस्ट बोर्डिङ स्कुल, कालिका कराँते डो एकेडेमी, मजुवा डोजो, सिद्धार्थनगर नगरपालिका, तिलोत्तमा नगरपालिका, शुद्धोधन गाउँपालिका, रोहिणी गाउँपालिका र देवदह नगरपालिकाका खेलाडीहरू प्रतियोगितामा सहभागी थिए । प्रतियोगिताका उपाधि चुमेको रोहिणीका खेलाडीहरूलाई सिद्धार्थनगर नगरपालिकाको उपमेयर उमा अधिकारीले ट्रफी, मेडल र प्रमाण पत्र प्रदान गरिन् ।

त्यस्तै दोस्रो र तेस्रो स्थानमा रहन सफल भएका समूहलाई उनले ट्रफी, मेडल र प्रमाण पत्र प्रदान गरिन् । प्रतियोगितामा पुरुष तर्फ दीप बोर्डिङ स्कुलका गोविन्द अर्याल र महिला तर्फ कालिका कराँते डो एकेडेमीको अर्यधा ढकाल उत्कृष्ट खेलाडीको रूपमा छनोट भए । उनीहरूलाई पनि ट्रफी, मेडल र प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको छ । विभिन्न तौल समूहको खेलका विजेता अन्य खेलाडीहरूलाई मेडल र प्रमाण प्रदान गरिएको थियो भने प्रशिक्षकहरूलाई पनि प्रमाण पत्रले सम्मान गरिएको छ ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै नगरको उपमेयर उमा अधिकारीले सिद्धार्थनगर नगरपालिकाले खेल र खेलाडीहरूको प्रोत्साहनका लागि अगामी बजेटमा कराँते खेलका लागि थप बजेट विनियोजन र योजना निर्माण गर्ने बताइन् । ‘खेलले नगरलाई विश्वमै पहिचान दिलाउन सक्ने भएकोले हामीले खेललाई प्राथमिकतामा राखेर काम गर्छौ’ उनले भनिन्, ‘समस्यामा आत्मरक्षाका लागि पनि उपयोगी हुने भएकोले कराँते खेल र खेलाडीहरूका लागि हामी सधैँ सकारात्मक छौँ ।’

उनले नगरपालिकाले अगामी दिनमा अझ थप प्रतियोगिताहरू आयोजना गर्ने जनाइन् । उनले अगामी दिनमा हुने प्रतियोगितामा प्रथम आउनेलाई नगरपालिकाका तर्फबाट पनि पुरस्कृत गर्ने बताइन् । कार्यक्रममा सिद्धार्थनगर नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत नवराज पौड्याल, शिक्षा शाखा प्रमुख चेतनशील लम्साल लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।


प्रकाशित : २०७९ भाद्र ३१, शुक्रबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •