लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

अपाङ बाल शिक्षा सरोकार केन्द्रलाई खाध्यान्न तथा दैनिक आवश्यकीय सामाग्री प्रदान

दोहोरो चरित्र देखाएको भन्दै सुरक्षा परिषद्सँग किमकी बहिनी क्रुद्ध

 

एजेन्सी
प्योङयाङ, ७ मंसिर

प्योङयाङले अन्तरमहादेशीय ब्यालेस्टिक मिसाइल प्रक्षेपण गरेको विषयमा संयुक्त राष्ट्रसंघले बैठक बोलाएपछि उत्तर कोरियाली नेता किम जोङ उनकी शक्तिशाली बहिनीले सुरक्षा परिषद्को कडा आलोचना गरेकी छिन् । सुरक्षा परिषद्ले दोहोरो चरित्र देखाएको समेत उनले बताएकी छिन् ।

उत्तर कोरियाले शुक्रबार अन्तरमहादेशीय क्षेप्यास्त्र प्रहार गरेको थियो । उत्तरको प्रहारलाई लिएर सुरक्षा परिषदको बैठक बसेको थियो । किम जोङ उनकी बहिनी यो जोङले परिषद्ले सियोल र वाशिंगटनको ‘खतरनाक सैन्य अभ्यास’ र ‘तिनीहरूको हतियार’ लाई आँखा चिम्लेको आरोप लगाइन् ।

‘यो स्पष्ट रूपमा दोहोरो चरित्र हो’, उनको भनाइ उद्धृत गर्दै आधिकारिक कोरियाली केन्द्रीय समाचार एजेन्सी (केसीएन)ले जारी गरेको  विज्ञप्तिमा भनिएको छ । उनले अमेरिकाले कोरियाली प्रायद्वीपलाई नयाँ संकटतर्फ धकेलेको आरोप लगाइन् ।

उत्तर कोरियाका आणविक गतिविधिलाई लिएर अन्तर्राष्ट्रिय समुदायले उमाथि विभिन्न प्रतिबन्ध लगाउँदै आएको छ । प्रतिबन्धको उत्तरले विरोध गर्दै आएको छ । प्योङयाङले आणविक गतिविधि बढाइरहँदा एक साताअघि अमेरिका र दक्षिण कोरियाले सिउलमा संयुक्त सैन्य अभ्यास गरेका थिए ।


प्रकाशित : २०७९ मंसिर ७, बुधबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप
  •