लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

राष्ट्रिय सभाको भागबन्डा : कांग्रेसले ६ पाउँदा माओवादी र समाजवादीलाई ५/५ सिट

माघ २२ गते नेपाल नेशनल ल कलेजमा शान्ति वार्ता कार्यक्रम हुने

माघ २२ गते नेपाल नेशनल ल कलेजमा शान्ति वार्ता हुने भएको छ । यो कार्यक्रम विश्वव्यापी शान्ति समूह HWPL (स्वर्गीय संस्कृति, विश्व शान्ति, प्रकाशको पुनर्स्थापना) र IPYG (अन्तर्राष्ट्रिय शान्ति युवा समूह) द्वारा आयोजना गरिएको छ र विश्व शान्तिको लागि नयाँ व्यवस्था सिर्जना गर्न युवाहरूले खेल्नुपर्ने भूमिकालाई सम्बोधन गर्दछ।

यस कार्यक्रममा नेशनल ल कलेजका करिब २०० विद्यार्थी सहभागी हुने अपेक्षा गरिएको छ । विद्यार्थीहरूले हालको अन्तर्राष्ट्रिय कानुनका सीमितताहरू र उनीहरूले युद्ध अन्त्य गर्न र विश्व शान्ति प्राप्त गर्नका लागि भविष्यका कानुनी विशेषज्ञहरूको रूपमा के गर्न सक्छन् भन्ने बारेमा छलफल गर्नेछन्। त्यसैगरी नेपाल महान्यायाधिवक्ताको कार्यालयका नायव महान्यायाधिवक्ता गोपाल लामिछानेले विद्यार्थीलाई प्रस्तुति दिनेछन् ।

उल्लेखनीय कुरा के छ भने यस कार्यक्रममा HWPL को मुख्य व्यवसाय HWPL कार्यकर्ताहरू मार्फत प्रस्तुत गरिनेछ। नेपालका HWPL अन्तर्राष्ट्रिय कानून विभागका प्रबन्धक ली साङ-हुनले विद्यार्थीहरूलाई DPCW को 10 वटा धारा र 38 वटा खण्डहरू परिचय गराउनुहुनेछ। DPCW (शान्ति र युद्ध समाप्तिको घोषणा) मार्च 14, 2016 मा 15 देशका HWPL र अन्तर्राष्ट्रिय कानून विशेषज्ञहरूद्वारा मस्यौदा र घोषणा गरिएको घोषणा हो। DPCW ले द्वन्द्व रोक्न र समाधान गर्न र शान्तिपूर्ण विश्वव्यापी समाजलाई दिगो बनाउनका लागि सिद्धान्त र उपायहरूलाई मूर्त रूप दिन्छ।

पार्क हाइ-जु, नेपालका IPYG प्रबन्धकले YEPW (युवा संलग्नता र शान्ति निर्माण कार्य समूह) लाई विद्यार्थीहरूलाई परिचय गराउनेछन् र उनीहरूलाई शान्ति गतिविधिहरूमा भाग लिन जारी राख्नको लागि मार्गदर्शन गर्नेछन्।


प्रकाशित : २०८० माघ ११, बिहीबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप