लोकप्रिय खबर

उखु किसानलाई ४५ दिन भित्रै अनलाईन पेमेन्ट गर्ने सरकारको तयारी: मन्त्री यादव

ख्रीष्टियन समुदायका प्रमुख तीन संस्था एनसिएफ, एनसिएस र एफएनसीएनबीच सात बुदेँ सहमति (सहमति पत्रसहित)

कानुन संशोधन नगरी स्थानीय निर्वाचन हुन सक्दैन : गुरुङ

हवाई उडानको टुङ्गो नलाग्दा सन्दीपले सिपिएल खेल्नेबारे अन्योल

माई नगरमा दोश्रो कोरोना संक्रमित भेटिए

अर्जुनधारा नगरपालिकाद्वारा कृषकलाई च्यापकटर (कुट्टी काट्ने) यन्त्र वितरण

राष्ट्रिय सभाको भागबन्डा : कांग्रेसले ६ पाउँदा माओवादी र समाजवादीलाई ५/५ सिट

मानिस प्रेममा पर्नुका पछाडिको यस्तो छ मनोवैज्ञानिक कारण

योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सर, जुन एक दुर्लभ तर गम्भीर रोग हो, जुन कहिलेकाहीं महिलाहरुको लागी घातक साबित हुन सक्छ। यो अवस्थाले पाठेघर, पातलो, मांसपेशी नलीलाई असर गर्छ जुन पाठेघरदेखि भल्भासम्म फैलिन्छ।

इन्डियन काउन्सिल अफ मेडिकल रिसर्च (आईसीएमआर) अनुसार धेरै प्रकारका क्यान्सरहरूले महिलाहरूलाई असर गर्छ, जसमध्ये एउटा योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ?को क्यान्सर हो। समयमै पहिचान गरी उचित उपचार गरिएन भने यो घातक अवस्था बन्न सक्छ।

असामान्य योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? रक्तस्राव
योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? असामान्य रगत बग्नु योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सरको प्रारम्भिक लक्षणहरू मध्ये एक हो। यसमा महिनावारीको बीचमा, रजोनिवृत्ति पछि, वा सेक्स पछि रक्तस्राव समावेश हुन सक्छ। बिना कारण रक्तश्रावलाई बेवास्ता नगर्नुहोस् र तुरुन्त चिकित्सकलाई सम्पर्क गर्नुहोस् र जाँच गर्नुहोस्।

असामान्य योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? स्राव
योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सरको अर्को प्रारम्भिक संकेत असामान्य योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? स्राव हो। यो स्राव पानी, रगत, वा दुर्गन्धित हुन सक्छ। यद्यपि, केही सामान्य छ, तर रंग, स्थिरता वा गन्धमा अचानक परिवर्तन भएमा यसलाई बेवास्ता नगर्नुहोस्।

सहवासको समयमा दुखाइ
शारीरिक संभोगको समयमा दुखाइ पनि योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सरको प्रारम्भिक लक्षण हुन सक्छ। यो पीडा सेक्स गर्दा तीव्र दुखाइ वा असुविधाको रूपमा महसुस गर्न सकिन्छ।

गाँठो महसुस गर्दै
यदि तपाइँ योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षणमा कुनै प्रकारको गाँठो महसुस गर्नुहुन्छ भने, यसलाई बेवास्ता नगर्नुहोस्। यो योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सरको प्रारम्भिक लक्षण पनि हुन सक्छ। यो गाँठ सामान्यतया कडा वा बाक्लो महसुस हुन सक्छ र पीडारहित हुन्छ।

यदि तपाईंले आफ्नो योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ?को तन्तुहरूमा कुनै असामान्य परिवर्तनहरू देख्नुभयो भने, तुरुन्तै आफ्नो डाक्टरलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।

बारम्बार पिसाब
यदि तपाइँ कुनै स्पष्ट कारण बिना बारम्बार पिसाब गर्दै हुनुहुन्छ भने, यो योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ? क्यान्सर को प्रारम्भिक संकेत हुन सक्छ। यदि तपाइँ सामान्य भन्दा धेरै पटक पिसाब पास गर्न आवश्यक महसुस गर्नुहुन्छ, विशेष गरी यदि यो अन्य लक्षणहरु संग छ भने, तपाइँको डाक्टर संग छलफल गर्न निश्चित हुनुहोस्।

अन्य लक्षणहरू
योनीमा हुने क्यान्सर महिलाका लागि घातक ! कस्ता छन् प्रारम्भिक लक्षण ?को क्यान्सर बढ्दै जाँदा, थप गम्भीर लक्षणहरू विकास हुन सक्छ। यसमा पिसाब लाग्दा दुख्ने, पिसाब वा दिसामा रगत आउने, कब्जियत, ढाड दुख्ने, पेट दुख्ने, पिल्भिक दुख्ने र खुट्टा सुन्निने हुन सक्छ। यदि तपाइँ यी मध्ये कुनै पनि लक्षणहरू अनुभव गर्नुहुन्छ भने, डाक्टरलाई सम्पर्क गर्नुहोस्।


प्रकाशित : २०८१ बैशाख १९, बुधबार : प्रकाशित

ताजा समाचार
  • खोज खबर बिसेष
    थप